Ogród Edukacji ma przyjemność ogłosić wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego „Pandemiczny pamiętnik młodego pisarza”

Mogłoby się wydawać, że w czasach cyfryzacji sztuka pisania zejdzie na margines kultury. Konkurs ten udowadnia, że tak się jednak nie stało i nic nie wskazuje na to, by literatura miała się czego obawiać ze strony szybko rozwijającej się cywilizacji. Wygląda na to, że potrzeba obcowania ze słowem pisanym jest w młodych pisarzach i poetach w naszym powiecie mocno zakorzeniona. Nagrodzone i wyróżnione prace charakteryzują się przede wszystkim indywidualnym, twórczym i kreatywnym podejściem do tematu, jego zrozumieniem i właściwym przełożenim na język wybranej formy literackiej jakim jest pamiętnik. Przez tę formę wypowiedzi, młodzi mogli przypomnieć sobie i utrwalić wszystkie stałe elementy kompozycyjne, językowe, stylistyczne i ortograficzne z pamiętnika.

Uczestnicy w swoich utworach poruszyli problemy związane z dniem codziennym podczas pandemii. Rozwijali przy tym swoje zainteresowania, odkrywali nowe pasje i talenty w tak „innym” czasie. Swoje przemyślenia i refleksje przelewali na kartę papieru często w sposób dosłowny, nacechowany emocjonalnie, nieraz z dozą humoru oraz z dystansem do siebie i całego świata.

Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego – pań; Renaty Tomaszewskiej i Elżbiety Pietrzak za wzbudzanie w uczniach wrażliwości literackiej i zaangażowanie swoich wychowanków do tak licznego udziału w konkursie.

Patronat honorowy nad konkursem objęli;

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Starosta  Legionowski Sylwester Sokolnicki

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Legionowie

Uroczystość wręczenia dyplomów, nagród i wyróżnień odbędzie się 9 czerwca o godz. 13 00 w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Kategoria Szkoły Podstawowe

1 miejsce

Grzegorz Gniadek

Natalia Tuszyńska

2 miejsce

Nadia Ślifierska

Zuzanna Wróbel

3 miejsce

Karol Stańczak

Sabina Orłowska

Marianna Ropek

Kategoria Szkoły Ponadpodstawowe

1 miejsce

Marcin Średnicki

2 miejsce

Kateryna Demkiv

3 miejsce

Kornelia Koening

Wyróżnienia; Marcel Wojciechowski, Adrian Galon, Cezary Dąbrowski, Daria Brodowska, Zuzanna Tyszkiewicz, Justyna Wieczorek, Natalia Walkiewicz, Zofia Kierzak i Paweł Januszewski

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów na polu literackim.

Czytanie takich prac to sama przyjemność!

Ogród Edukacji- Ewelina Ślifierska i Iwona Bartosiewicz